לפני כשבוע קרה לי אסון, השעון בלפטופ הפסיק לעבוד. כן כן מה שקראתם הפסיק לעבוד השעון, אני גם לא ידעתי שזה עלול לקרות לי (או ללפטופ שלי).

מאוחר יותר הסתבר לי מחברי המלומדים שנגמרה לי הסוללה הקטנה שבלפטופ, הייתי בטוחה שצוחקים עלי בהתחלה אבל כשיותר ויותר אנשים, שלא מכירים זה את זה, אמרו לי את זה באותו פרצוף רציני לא הייתה לי ברירה אלא להאמין.

מאוד מהר הסתבר לי שהשעון הזה מאוד חסר לי, פתאום הרגשתי מאוד אבודה מבלי לדעת מה התאריך ומה השעה, מי היה מאמין שאני ממש משתמשת בו. אחרי הפעם הרביעית ששאלתי את בן זוגי מה השעה הוא היה מוכן לרוץ ולקנות לי לפטופ חדש.

עם הזמן גיליתי שהבעיות שלי רק מתחילות, בהתחלה הפסיק לעבוד ה gmail, כמובן שמיהרתי להאשים את השרתים של google בנפילתם אבל כשגיליתי שהבעיה היא רק אצלי זה כבר הפסיק להיות מצחיק. לרגע לא חשדתי שלשעון שלי יש קשר כלשהו לזה, ומי באמת קורא את ההודעות האלה:

 

אז מבלי לקרוא, החלטתי לעשות מה שאני תמיד עושה, מנסה להיזכר איפה מסתתרת האות e במחשב שלי, ה explorer. בצורה מפתיעה, ל explorer דווקא לא הייתה שום בעיה עם השעון הפגום שלי והוא הסכים להציג לי את הודעות הדוא"ל שלי.

 בניגוד ל gmail, facebook לא אפשר לי לבדוק את שלומם של החברים שלי בשני הדפדפנים וכך גם אתר ההטבות של ישראכרט סגר את שעריו בפני.

אחרי שכבר התרגלתי לראות את חלונות השגיאה, החלטתי, בעיקר מתוך סקרנות וחוסר עונים לקרוא את מה שכתוב בהם.

מסתבר שבכרום כבר בחלון הראשון עוד לפני שביקשתי פירוט מסבירים לי באדיבות שהם כמובן היו שמחים להציג לי את המיילים\חברים שלי אבל הם לא בטוחים שאין לי כוונות זדוניות ואף טענו שאני עלולה להיות תוקפנית מה שנכון, אבל רק כשאני רעבה 🙂 ההפתעה הגדולה באה במשפט השלישי בו הם מספרים לי שייתכן ובכלל מדובר בהגדרת תאריך ושעה מה שבמקרה שלי בהחלט היה נכון, הם גם הציעו לי לתקן את הבעיות שלי ושל השעון ולחזור לדף.

 

ההסבר הראשוני לא כולל יותר מדי מושגים מפחידים ובעיקר מתרכז בלהסביר לי איפה אני, איך הגעתי למצב הזה ואף מנסים להציע לי איך אפשר לצאת מזה.

כשלוחצים על הלחצן Help me understand, בחירת מילים מוצלחת מאוד לטעמי שמרמזת שעכשיו הולכים לספר לי דברים מאוד טכניים בשפה מאוד פשוטה, מסבירים לי מה שניסו ללמד אותי קורס שלם במהלך סמסטר שלם במהלך התואר.

 

ב explorer לעומת זאת בחלון הראשון שמופיע מספקים לי מידע מאוד קצר, ענייני ולא ברור. ככל הנראה הם הלכו על הגישה של "הם גם ככה לא יקראו אז למה לטרוח". הם משתמשים במילים כמו security certificate  ו server שמשתמש פשוט לא חייב להבין, אגב ההסבר המפורט של כרום מתחיל בהסבר על ה certificate. כאן מבלי לתת יותר מדי הסברים מציעים לי לסגור את האתר או להמשיך אליו למרות הכל אך עם זאת ממליצים מאוד שלא. אגב אני כשאני רואה חלון מסוג זה סוגרת אותו בעצמי עוד לפני שהגעתי ל recommendations  שלהם.

 

אז עם מעט מאוד תקווה והרבה מאוד חששות לחצתי על More information, כאן מציעים לי לבדוק אם כתובת האתר נכונה מבלי להזכיר לי יותר מדי לאן ניסיתי להיכנס. אין שום רמז לבעיות של שעון או תאריך ואם אני ממש ממש סקרנית אז אני יכולה ללכת למקום נוסף ולנסות למצוא פתרון שם. מי נראה להם יעשה את זה?  לא אני בכל אופן.

 

אז מה היה לנו כאן, הרבה בעיות שעון, מעט מאוד מידע לפתרון הבעיה ובעיקר מסקנה אחת חשובה: לפעמים כדאי לרשום קצת יותר מלל אבל שיהיה פשוט ומובן לכל משתמש ולא רק למהנדס טרי. כי אם אני לא רוצה לקרוא אני לא אקרא גם 2 שורות, ואם כבר אני קוראת אז אני ממש אשמח שזה ישתלם לי ושאני אקבל לפחות רמז קל לאן ממשיכים מכאן.

מודעות פרסומת